WILNO- KOWNO- TROKI

Starówka w Kownie, zabytki Wilna i przepyszne kibiny w Trokach

zobacz ofertę

CZESKIE MORAWY I WIEDEŃ

Niesamowite zabytki Wiednia, czeskie wino prosto z Moraw i Jaskinia Macocha

zobacz ofertę

BAWARIA 6 DNI

Monachium- stolica Bawarii i baśniowe zamki południowych Niemiec

zobacz ofertę

BERLIN- POCZDAM- TROPICAL ISLAND

Intensywne zwiedzane zakończone relaksującym pobytem w Tropical Island

zobacz ofertę

Trójmiasto - Karlskrona 3 dni

Gdańsk, Gdynia, Sopot i całodzienny pobyt w szwedzkim miasteczku Karlskrona

zobacz ofertę

ŚRÓDZIEMNOMORSKIE DOLCE VITA

Rzym, Florencja, Wenecja oraz relaks na rajskiej wyspie Capri

zobacz ofertę

BUDAPESZT- ZAKOLE DUNAJU

Piękna stolica Węgier i urokliwe miasteczka zakola Dunaju

zobacz ofertę
SAKSONIA NIEMIECKA 5 dni

Zabytkowe Drezno i malownicze krajobrazy Czeskiej Szwajcarii

W PROGRAMIE:

DZIEŃ 1: Zbiórka uczestników wycieczki  w godzinach popołudniowych.
Przejazd na trasie  Lublin (lub wyznaczona miejscowość zbiórki) - Zgorzelec.
Po drodze spotkanie z przewodnikiem-pilotem – pracuje z grupą do końca wyjazdu. Możliwość wyjazdu we wczesnych godzinach porannych i czas wolny we Wrocławiu, lub też seans w Panoramie Racławickiej.
Przejazd na nocleg okolice Zgorzelca w późnych godzinach wieczornych. Zakwaterowanie (pokoje 2-,3-osobowe z łazienkami), obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: Śniadanie około godz. 7.30, wykwaterowanie z hotelu  8.30.
Wyjazd do Miśni.
Zwiedzanie Manufaktury Porcelany. 
Od ponad 300 lat miśnieńska porcelana stanowi markę samą w sobie. Do dnia dzisiejszego wszystkie jej produkty wyrabiane są ręcznie, ręcznie są też ozdabiane. Podczas zwiedzania możemy się przyjrzeć procesowi powstawania porcelany. Na dwóch piętrach zgromadzone są eksponaty, działa sklep z pamiątkami, restauracja i kawiarnia, gdzie dania i napoje serwowane są w miśnieńskiej porcelanie. Charakterystycznym znakiem firmowym „białego złota” czyli pierwszej europejskiej porcelany, są dwa skrzyżowane ze sobą miecze.
Spacer na Wzgórze Albrechtsburg, na którym góruje Zamek ,miejsce wcześniejszej produkcji porcelany (zwiedzanie z zewnątrz: zamek, katedra, punkt widokowy na Dolinę Łaby).

Przejazd do Drezna– spacer z przewodnikiem po Wewnętrznym Starym Mieście widokową promenadą nad Łabą zwaną Tarasami Bruhla, która jest  połączona z dziedzińcami najważniejszych budynków np. Albetrium-Zbrojownia, gmach Katedry Trójcy Św.( gdzie znajduje się krypta władców Saksonii), gmach Opery czy Pałac Zwinger (zwiedzanie bez wchodzenia do obiektów, możliwość zwiedzania Pałacu Zwinger po uprzednim zgłoszeniu). Czas zwiedzania ok. 2 godz. Czas wolny.
Przejazd do Usti nad Łabą – zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: Rano śniadanie.
Przejazd do Twierdzy  Konigstein – zwiedzanie.  Położona w sercu Saksonii twierdza Königstein należy do jednych z najpiękniejszych umocnień tego typu w Europie i przyciąga tłumy turystów z całego świata. Ta tronująca 247 metrów nad Łabą i kiedyś nie do zdobycia twierdza, wpisuje się w wyjątkowy krajobraz Saskiej Szwajcarii i Gór Połabskisch. Podnóże góry o powierzchni 9,5 ha z ponad 50 budynkami z różnych epok zachęca do poznania ponad 800 –letniej historii Twierdzy.

Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej.
Piaskowce nad Łabą, wystawione na erozję, przybierają niezwykłe kształty. Tworzą się ukochane przez wspinaczy monumentalne pionowe ściany. I choć najwyższe ze wzniesień sięga raptem 556 m n.p.m., to wędrując po tutejszych szlakach, można poczuć się jak w górach.
Wilczy Wąwóz ,Droga Malarzy, Most Bastei  to najbardziej znane i malownicze miejsca Parku.
Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Ustii. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4: Po śniadaniu przejazd w kierunku Czeskiej Szwajcarii.
Nieopodal  trójstyku granic Czech, Niemiec i Polski leży niepozornie ukryta, dzika kraina wspaniałych krajobrazów - jedna z najpiękniejszych w Czechach i wyjątkowa na skalę europejską. W tym miejscu, między Sudetami i Rudawami przebija się Łaba, która wydrążyła w piaskowcowym dnie pradawnego morza kanion o głębokości sięgającej 300 m. Wzdłuż niego ciągną się płaskowyże poorane głębokimi jarami dzikich potoków i porośnięte lasami, pełne fantastycznych form skalnych: bram, iglic, baszt, pionowych ścian, tarasów i labiryntów.
Spływ rzeką Kamienica do miejscowości Hrensko.
HRENSKO - położone jest w północnych Czechach na granicy czesko-niemieckiej, około 12 km na północ od miasta Děčín, przy ujściu rzeki Kamenice do Łaby. Leży u podnóża pasma Děčínská vrchovina, na wysokości od 115 m n.p.m. Położona jest między obszarem chronionego krajobrazu Łabskie Piaskowce po południowej stronie, a Parkiem Narodowym Czeska Szwajcaria po stronie północnej.

Przejazd do miejscowości Decin - zwiedzanie Ogrodu Różanego.
DECIN – jedno z najpiękniejszych miast Czech. Leży u zbiegu Łaby i Ploucnicy. Nad całą okolicą dominuje wyniosły zamek, królewska twierdza wzniesiona w XIII w., przebudowana w XVI stuleciu w stylu renesansowym a następnie w duchu baroku. W 1835r. w zamku przebywał Fryderyk Chopin, który skomponował tu walc A-dur. Największa atrakcja Decina, to różany ogród na wykutym w skale tarasie – RUZOVA ZAHRADA.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: Rano śniadanie i wykwaterowanie z hotelu.
Przejazd do Zamku w Stolpen – zwiedzanie.
Miejsce to nierozerwalnie związane jest z tragicznym losem hrabiny Cosel – najsłynniejszej metresy saksońskiego elektora Augusta Mocnego.
Hrabina spędziła jako więzień na zamku Stolpen 49 lat. Tutaj została również pochowana.
Innymi atrakcjami regionu są świadectwa bogatej tradycji górnictwa w Saksonii -  »stolpeński bazalt« i najgłębsza na świecie, wykuta w skale bazaltowej studnia (84,39 m).

Po zakończeniu zwiedzania wyjazd w drogę powrotną (godziny okołopołudniowe, przejazd nocny około 730 km).
Po drodze obiadokolacja dla grupy na terenie Polski. We Wrocławiu wysiada przewodnik.
Planowany powrót w późnych godzinach nocnych.

Cena wycieczki zależna od miejsca wyjazdu i liczby uczestników - im większa liczba uczestników, tym taniej!

Cena zawiera:
•    Transport autokarem i opłaty drogowe - miejsce wyjazdu zgodnie ze zgłoszeniem Klienta
•    Parkingi
•    Opieka przewodnika-pilota
•    Zakwaterowanie – 4 noclegi (standard noclegów możemy dostosować do wymogów Klienta)
•    Wyżywienie wg programu – 4x śniadanie, 5x obiadokolacja
•    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – zgodnie z programem
•    Ubezpieczenie KL do 10 000 Euro/os, NNW do 15 000 Euro/os
•    Podatek VAT

Uwaga: szczegółowej wyceny imprezy dokonujemy na zapytanie klienta. Cena zależna jest od miejsca wyjazdu, zgłoszonej liczby uczestników i opiekunów, a także wybranych atrakcji i standardu zakwaterowania. Zachęcamy do składania zapytań telefonicznie i mailowo - z przyjemnością dostosujemy program i cenę do możliwości Klienta. Zapytanie nie zobowiązuje do skorzystania z oferty.

Back to top