WILNO- KOWNO- TROKI

Starówka w Kownie, zabytki Wilna i przepyszne kibiny w Trokach

zobacz ofertę

CZESKIE MORAWY I WIEDEŃ

Niesamowite zabytki Wiednia, czeskie wino prosto z Moraw i Jaskinia Macocha

zobacz ofertę

BAWARIA 6 DNI

Monachium- stolica Bawarii i baśniowe zamki południowych Niemiec

zobacz ofertę

BERLIN- POCZDAM- TROPICAL ISLAND

Intensywne zwiedzane zakończone relaksującym pobytem w Tropical Island

zobacz ofertę

Trójmiasto - Karlskrona 3 dni

Gdańsk, Gdynia, Sopot i całodzienny pobyt w szwedzkim miasteczku Karlskrona

zobacz ofertę

ŚRÓDZIEMNOMORSKIE DOLCE VITA

Rzym, Florencja, Wenecja oraz relaks na rajskiej wyspie Capri

zobacz ofertę

BUDAPESZT- ZAKOLE DUNAJU

Piękna stolica Węgier i urokliwe miasteczka zakola Dunaju

zobacz ofertę
ŚRÓDZIEMNOMORSKIE DOLCE VITA

Rzym, Florencja, Wenecja oraz relaks na rajskiej wyspie Capri

W programie:

DZIEŃ 1 (planowana trasa ok 1180 km)
Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Po przekroczeniu granicy przejazd przez Czechy i Austrię. Nocleg we Włoszech, w alpejskim miasteczku przy przejściu granicznym Tarvisio. Obiadokolacja w hotelu.

DZIEŃ 2 (planowana trasa 360 km + 43 km)
,,Jezioro wielu przylądków” i miasto Romea i Julii
Śniadanie. Przejazd nad największe (370 km²) i najczystsze jezioro Włoch, do malowniczego miasteczka Sirmione, położonego na końcu wąskiego, 3,5-km półwyspu. Miasteczko cieszyło się ogromną popularnością już w czasach Rzymian, dzięki źródłom termalnym, wykorzystywanym leczniczo po dziś dzień. Spacer po miasteczku: zamek rodu Scaligeri (Rocca Scaligera), groty rzymskiego poety Katullusa – obszar archeologiczny na końcu skalistego cypla, willa śpiewaczki Marii Callas /obiekty z zewnątrz/.
Po południu przejazd do Werony, spotkanie z przewodnikiem – w programie rzymska Arena z I wieku (trzeci co do wielkości amfiteatr we Włoszech), kościółek Santa Maria Della Antica z grobowcami Scaligerich, Piazza dei Signori, sławny balkon Julii przy via Capelli, Dom Romea /obiekty z zewnątrz/.
Nocleg i obiadokolacja w okolicy Werony.

DZIEŃ 3 (planowana trasa 250 km + 130 km)
Perła Toskanii
Po śniadaniu przejazd do Sesto Fiorentino skąd podmiejską kolejką udamy się do centrum Florencji – spotkanie z przewodnikiem. W programie zwiedzania stolicy Toskanii: zabytkowe centrum z ogromnym zagęszczeniem zabytków na km² – kościół Santa Croce z nagrobkami sławnych Florentyńczyków (m. in. Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavellego), Plac Signoria z ratuszem miejskim i rzeźbą Dawida Michała Anioła, Katedra Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły Brunelleschiego dominującą nad dachami Florencji i Baptysterium z Rajskimi Drzwiami (nazwa nadana przez Michała Anioła) i najstarszy we Florencji Most Złotników na rzece Arno.
Przejazd do hotelu w miejscowości uzdrowiskowej w Toskanii Chianciano Terme. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4 (planowana trasa 166 km + 40 km)
Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu
Śniadanie. Przejazd do Lacjum i stolicy regionu Rzymu. Spotkanie z przewodnikiem- programie zwiedzania Watykan: Bazylika św. Piotra z grobem Świętego Jana Pawła II w Kaplicy Św. Sebastiana. Spacer – Rzym starożytny i barokowy: Zamek św. Anioła i przejście Mostem św. Anioła przez Tybr; Plac Navona – elegancki i o artystycznej atmosferze; ,,świątynia wszystkich bogów” Panteon - rotunda z półkolista kopułą o średnicy równej swej wysokości (44 m) na Polu Marsowym; największa i najsłynniejsza w Rzymie Fontanna di Trevi; ozdobione kwiatami Schody Hiszpańskie, na których odbywają się coroczne pokazy mody; Plac Wenecki; Pomnik Ojczyzny. Rzym starożytny: Kapitol, Forum Romanum – centrum polityczne i religijne Rzymu czasu republiki, łuk Konstantyna, Koloseum (z zewnątrz).
Nocleg i obiadokolacja we Fiuggi, popularnym uzdrowisku termalnym w Lacjum.

DZIEŃ 5 (planowana trasa 200 km+15km)
Relaks na rajskiej wyspie Capri i miasto pod wulkanem
Po śniadaniu przejazd do Kampanii, do Neapolu. Rejs promem z Molo Beverello na Capri – najpiękniejszą z włoskich wysp - wycieczka stateczkiem do grot okalających Capri. Czas wolny do indywidualnego wykorzystania (np. możliwość plażowania). Powrót do Neapolu. Spacer po historycznym centrum miasta pod Wezuwiuszem. Nowy Zamek (Castel Nuovo), Piazza Plebiscito z Pałacem Królewskim, Teatr San Carlo, Galeria Umberto I.
Przejazd na obiadokolację i nocleg w pobliżu Neapolu.

DZIEŃ 6 (planowana trasa 104 km+284 km+95 km)
Czerwone maki… i wizyta u świętego Franciszka
Po śniadaniu przejazd na Monte Cassino: Opactwo Benedyktyńskie (z zewnątrz) założone przez św. Benedykta w 529 roku na szczycie wzgórza, chwila zadumy na Cmentarzu Polskim Żołnierzy II Korpusu, grób gen. Andersa. Przejazd do leżącego w Umbrii Asyżu – miasta św. Franciszka, patrona ubogich i ekologów. W programie spacer po średniowiecznej starówce: Bazylika św. Klary z kryptą, w której znajduje się ciało św. Klary umieszczone w kryształowej trumnie, Krzyż św. Damiana, z którego miał przemówić do Franciszka Jezus Chrystus; Bazylika św. Franciszka (nawiedzenie krypty z grobem świętego; część górna z cyklem 28 fresków przedstawiających żywot świętego, m. in. słynne kazanie do ptaków).
Po zwiedzaniu, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Pieve di Santo Stefano.

DZIEŃ 7 (planowana trasa 305 km + 1400 km z Wenecji do Lublina)
Miasto wiecznego karnawału
Śniadanie. Przejazd do Punta Sabbioni na parking (postój 9 godzin). Transfer statkiem do Wenecji do Placu św. Marka. Spotkanie z przewodnikiem - zwiedzanie Wenecji: Bazylika św. Marka – patrona Wenecji, Pałac Dożów (z zewnątrz) wraz ze słynnym Mostem Westchnień, Wieża Zegarowa, Dzwonnica, spacer zaułkami Wenecji do Mostu Rialto nad Wielki Kanał (Canal Grande). Czas wolny lub przejażdżka gondolami (dodatkowo płatne). Powrót statkiem do Punta Sabbioni.
Obiadokolacja na terenie Włoch. Nocny przejazd przez Austrię i Czechy.

DZIEŃ 8
Śniadanie w Polsce po przekroczeniu granicy. Zakończenie wycieczki /planowany powrót w godzinach popołudniowych/.

Program obejmuje 6x nocleg, 7x śniadanie, 7x obiadokolacja. Noclegi pokoje 2-,3-,4-osobowe z łazienkami.

Cena wycieczki zależna od miejsca wyjazdu i liczby uczestników - im większa liczba uczestników, tym taniej!

CENY NASZYCH WYCIECZEK ZAWIERAJĄ:
-    Transport- miejsce wyjazdu zgodnie ze zgłoszeniem Klienta
-    Wyżywienie wg programu
-    Zakwaterowanie zgodnie z ofertą (standard noclegów możemy dostosować do wymogów Klienta)
-    Opiekę pilota i przewodników
-    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
-    Ubezpieczenie Polska:  NNW i NWŚ każde do 5000 PLN/os; zagranica KL 10 000 Euro/os, NNW 15 000 PLN/os
-    Opłaty drogowe i parkingowe
-    Podatek VAT

Uwaga: szczegółowej wyceny imprezy dokonujemy na zapytanie klienta. Cena zależna jest od miejsca wyjazdu, zgłoszonej liczby uczestników i opiekunów, a także wybranych atrakcji i standardu zakwaterowania. Zachęcamy do składania zapytań telefonicznie i mailowo - z przyjemnością dostosujemy program i cenę do możliwości Klienta. Zapytanie nie zobowiązuje do skorzystania z oferty.

Back to top