WILNO- KOWNO- TROKI

Starówka w Kownie, zabytki Wilna i przepyszne kibiny w Trokach

zobacz ofertę

CZESKIE MORAWY I WIEDEŃ

Niesamowite zabytki Wiednia, czeskie wino prosto z Moraw i Jaskinia Macocha

zobacz ofertę

BAWARIA 6 DNI

Monachium- stolica Bawarii i baśniowe zamki południowych Niemiec

zobacz ofertę

BERLIN- POCZDAM- TROPICAL ISLAND

Intensywne zwiedzane zakończone relaksującym pobytem w Tropical Island

zobacz ofertę

Trójmiasto - Karlskrona 3 dni

Gdańsk, Gdynia, Sopot i całodzienny pobyt w szwedzkim miasteczku Karlskrona

zobacz ofertę

ŚRÓDZIEMNOMORSKIE DOLCE VITA

Rzym, Florencja, Wenecja oraz relaks na rajskiej wyspie Capri

zobacz ofertę

BUDAPESZT- ZAKOLE DUNAJU

Piękna stolica Węgier i urokliwe miasteczka zakola Dunaju

zobacz ofertę
BAWARIA 6 DNI

Monachium- stolica Bawarii i baśniowe zamki południowych Niemiec

W PROGRAMIE:

DZIEŃ 1:  Zbiórka, podstawienie autokaru u wyjazd  w godzinach okołopołudniowych. Po drodze spotkanie z przewodnikiem-pilotem – pracuje z grupą przez cały czas trwania wycieczki. Możliwość wyjazdu w godzinach porannych i czas wolny we Wrocławiu, lub też seans w Panoramie Racławickiej.
Przejazd do Kudowy Zdrój (ok. 590 km)– obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2: Rano śniadanie i wykwaterowanie.
Przejazd do Monachium (ok. 550 km) – spacer po Starym Mieście szlakiem najważniejszych zabytków, a na trasie m.in.: Marienplatz – główny plac Starówki, ratusze: Stary (Altes Rathaus) i Nowy w stylu neogotyckim (Neues Rathaus), kościoły: m.in. romański Peterskirche (kościół Św. Piotra), który jest najstarszą świątynią w Monachium, Frauenkirche –który pełni funkcję katedry oraz wiele innych. Na uwagę zasługuje także Rezydencja (Residenz) – ogromny pałac, który był siedzibą rządzącej Bawarią dynastii Wittelsbachów, a także Brama Zwycięstwa (Siegestor), czy też Maximilianeum, gdzie od 1949 r mieści się bawarski sejm /spacer po mieście bez wchodzenia do obiektów/.

Monachium - stolica Bawarii, nad rzeką Izarą, nazywane często drugą stolica Niemiec. Siedziba wielkich zakładów przemysłowych (BMW , Siemens), centrum handlowe i finansowe, a ostatnio także edukacyjne. Każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie – są tu wspaniałe galerie, muzea, pałace, parki, jest także tętniąca życiem o każdej porze dnia i nocy, przepiękna Starówka.

Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Peissenberg (ok. 65 km) – zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:  Śniadanie.
Przejazd do Schwangau (ok. 50 km).
Hohenschwangau to dziś dzielnica gminy Schwangau, a dawniej było to samodzielne miasteczko związane z bawarskim rodem Wittelsbach. To właśnie nad tym malowniczo położonym miejscem górują dwie królewskie rezydencje: Zamek Hohenschwangau oraz znany na całym świecie Zamek Neuschwanstein.
Obie budowle kojarzone są z charyzmatycznym królem Bawarii Ludwikiem II. W pierwszej z nich władca mieszkał jako dziecko, a drugą zaprojektował zgodnie ze swoją wizją idealnego zamku nawiązującego do siedzib średniowiecznych niemieckich władców.
Zwiedzanie zamku Hochenschwangau - z zewnątrz.

Zamek Hohenschwangau wznosi się tuż nad miasteczkiem, na stosunkowo niewysokim wzgórzu (w porównaniu do innych okolicznych wzniesień). W miejscu tej XIX-wiecznej rezydencji już od XII wieku stał średniowieczny zamek Schwangau.
Spacer do Zamku Neuschweinstein – wstęp (zwiedzanie z audioprzewodnikami) .
Zamek Neuschwanstein (Schloss Neuschwanstein) to jeden z symboli niemieckiej turystyki i jednocześnie jeden z najbardziej malowniczo położonych pałaców w całej Europie. XIX-wieczna budowla wznosi się na nierównym wzgórzu i otoczona jest imponującymi szczytami Alp Bawarskich. Za budowę zamku odpowiadał bawarski król Ludwik II Wittelsbach. Celem władcy było stworzenie dla siebie enklawy pełnej nawiązań do czasów średniowiecznych władców, bohaterów i ich legendarnych dokonań. Mimo imponującego rozmiaru i części sal typowych dla reprezentacyjnych pałaców zamek miał być jedynie prywatną rezydencją króla, do której tylko on i jego najbliżsi mieli mieć wstęp.
Wśród turystów zamek znany jest również jako zamek Disneya.

Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4: Śniadanie.
Przejazd do Linderhof.
Zwiedzanie pałacu Linderhof - to jeszcze jedna rezydencja niemieckiego króla Ludwika II (znanego również jako Ludwika Szalonego), którego zamki znajdowały się rozproszone na terytorium całej Bawarii. Wnętrza budynku zaskakują swoim przepychem oraz kunsztem wykonania. Wokół obiektu można odnaleźć przepiękne tereny ogrodowe oraz słynny sztuczny gejzer. Jest to jedyny w pełni ukończony pałac, w którym władca faktycznie mieszkał przez dłuższy czas.

Przejazd do miejscowości Ettal – zwiedzanie kościoła przy słynnym klasztorze Ettal.
Opactwo powstało już w 1330. Jego bogato zdobiony kościół zbudowany został na planie dwunastoboku jako ideowa kopia Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Przy klasztorze funkcjonuje browar, w którym można zaopatrzyć się w lokalne wyroby. Piwo „Ettal” można również śmiało dostać w sklepach w całej Bawarii.

Przejazd do Garmisch-Partenkirchen – skocznia i krótki spacer po centrum.
Garmisch-Partenkirchen, często znane fanom skoków narciarskich jako GaPa, ma dość ciekawą historię. Kiedyś dwie, zupełnie odrębne miejscowości oddzielone rzeką Partnach – Garmisch i Partenkirchen, zostały połączone na rozkaz Hitlera na rok przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Monachium (1936), bo przecież wstyd było zapraszać gości na wieś… Sama miejscowość jest niezwykle malowniczo położona, to takie alpejskie Zakopane, a jej charakterystyczną cechą (prócz prawie nieustającego wiosną deszczu) są przepięknie zdobione budynki w bawarskim stylu.
Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5: Rano śniadanie i wykwaterowanie.
Przejazd do Monachium – zwiedzanie BMW Welt, centrum promocji słynnego koncernu motoryzacyjnego.
Świat BMW zachwyca swoją niepowtarzalną, futurystyczną architekturą oraz szeroką ofertą wystaw i imprez. Na miejscu prezentowane są aktualne produkty BMW począwszy od samochodów aż po motory, a klienci mają możliwość odebrania swojego nowego pojazdu. Możliwość zwiedzania Stadionu Olimpijskiego Allianz Arena.

Czas wolny na zakupy.
Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych (około godz. 15.00).
Po drodze postój na obiadokolację.
Przejazd nocny przez Niemcy i Polskę (ok. 1200 km), po drodze postoje na toaletę i posiłki (we własnym zakresie).

DZIEŃ 6: Przyjazd do Lublina w godzinach okołopołudniowych.

Cena wycieczki zależna od miejsca wyjazdu i liczby uczestników - im większa liczba uczestników, tym taniej!

Cena zawiera:
•    Transport autokarem i opłaty drogowe - miejsce wyjazdu zgodnie ze zgłoszeniem Klienta
•    Parkingi
•    Opieka przewodnika-pilota
•    Zakwaterowanie – 4 noclegi (standard noclegów możemy dostosować do wymogów Klienta)
•    Wyżywienie wg programu – 4x śniadanie, 5x obiadokolacja
•    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – zgodnie z programem
•    Ubezpieczenie KL do 10 000 Euro/os, NNW do 15 000 Euro/os
•    Podatek VAT

Uwaga: szczegółowej wyceny imprezy dokonujemy na zapytanie klienta. Cena zależna jest od miejsca wyjazdu, zgłoszonej liczby uczestników i opiekunów, a także wybranych atrakcji i standardu zakwaterowania. Zachęcamy do składania zapytań telefonicznie i mailowo - z przyjemnością dostosujemy program i cenę do możliwości Klienta. Zapytanie nie zobowiązuje do skorzystania z oferty.

Back to top