WILNO- KOWNO- TROKI

Starówka w Kownie, zabytki Wilna i przepyszne kibiny w Trokach

zobacz ofertę

CZESKIE MORAWY I WIEDEŃ

Niesamowite zabytki Wiednia, czeskie wino prosto z Moraw i Jaskinia Macocha

zobacz ofertę

LWÓW I ZŁOTA PODKOWA

Zwiedzanie Lwowa, a także zamki w Olesku, Podhorcach i Złoczowie

zobacz ofertę

Kołobrzeg - Bornholm

Kołobrzeg, Międzyzdroje, Wyspa Wolin i duńska wyspa Bornholm

zobacz ofertę

BERLIN- POCZDAM- TROPICAL ISLAND

Intensywne zwiedzane zakończone relaksującym pobytem w Tropical Island

zobacz ofertę

ŚRÓDZIEMNOMORSKIE DOLCE VITA

Rzym, Florencja, Wenecja oraz relaks na rajskiej wyspie Capri

zobacz ofertę

BUDAPESZT- ZAKOLE DUNAJU

Piękna stolica Węgier i urokliwe miasteczka zakola Dunaju

zobacz ofertę
Wiosna, wiosna! Wiosna, ach to Ty!

Kiedy słońce grzeje, troski na bok odłóż - bierz walizki w ręce, ruszaj z nami w podróż! :)

Turystyczna wiosna w Darturze - zapraszamy do odkrywania z nami perełek turystycznych Polski i Europy.

Pierwsze oznaki wiosny już za nami. Przyroda wita wiosnę pierwszymi rozkwitniętymi kwiatami, a my - pełnymi atrakcji wycieczkami! Wszystkie regiony turystyczne Polski mają do zaoferowania coś ciekawego i wyjątkowego, a ciepłe miesiące wiosny i lata to najlepszy czas, aby wyruszyć w podróż.

Miłośników górskich spacerów zapraszamy na wycieczki w Tatry, Bieszczady lub Pieniny. Zimowa stolica Polski- Zakopane- jest doskonałym miejscem na odkrywanie uroków Tatr również latem i stanowi świetny punkt wypadowy na górskie szlaki.

A może ktoś woli łagodne wierzchołki bieszczadzkich połonin? W Bieszczadach też mamy do zaoferowania mnóstwo atrakcji - poza spacerami po połoninach, można podziwiać uroki Jeziora Solińskiego, a nawet przejść szkolenie na "bieszczadzkiego zakapiora".

Swoje oryginalne widoki proponują również Pieniny, szczególnie dla zdobywców szczytu "Trzy Korony". Dla mniej zaawansowanych łazików górskich swoje uroki oferuje Wąwóz Homole, a dla całkowitych leniuchów doskonałą atrakcją będzie wjazd wyciągiem krzesełkowym na Palenicę. Nie można też zapomnieć o jednym w Polsce spływie Dunajcem.

Wyjątkowymi górami są Góry Stołowe owiane legendami, oraz ścieżka turystyczna na Szczeliniec Wielki. Oprócz Parku Narodowego Gór Stołowych Kotlina Kłodzka ma wiele innych atrakcji do zaoferowania - m.in. Jaskinia Niedźwiedzia, Kopalnia Złota w Złotym Soku. A tylko odrobinkę dalej na zachód odkryjemy takie perełki turystyczno-historyczne, jak np. Podziemne Miasto Osówka, Sztolnie Walimskie czy Zamek Książ. Nie można pomiąć stolicy województwa, czyli Wrocławia i jego zaczarowanych krasnali.

Miłośników mocnych wrażeń zapraszamy do największego w Polsce parku rozrywki - do ENERGYLANDII! Całodzienny pobyt i możliwość korzystania bez limitu ze wszystkich atrakcji parku, w tym największego megacostera "Hyperion" z pewnością zadowoli najbardziej wymagających. Jako partner Energylandii zapraszamy do zakupu biletów u nas w biurze, gdzie otrzymają Państwo 5% rabatu. Wycieczki do Energylandii proponujemy połączyć ze zwiedzaniem historycznej stolicy Małopolski, czyli Krakowa.

W odwiedziny zaprasza również świętokrzyskie. Tu zwiedzić możemy unikatowe jaskinie - Jaskinię Raj, lub Zespół Jaskiń na Kadzielni, zapoznać się ze starożytnym hutnictwem w Nowej Słupi i przede wszystkim udać się tzw. "drogą królewską" na Łysą Górę, gdzie obejrzeć możemy historyczny Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, oraz zobaczyć gołoborza. Do odwiedzin zachęca majestatyczny zamek w Chęcinach, małych naukowców zaprasza Centrum Nauki Leonardo da Vinci, a miłośnicy literatury z pewnością chętnie zobaczą Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. A to tylko ułamek atrakcji, jakie możemy tu Państwu zaproponować.

Atrakcjami wciąż zachęca nas stolica. W Warszawie zawsze znajdziemy coś ciekawego dla małych i dużych. Bogaty repertuar warszawskich teatrów, liczne muzea, a także miejsca rozrywki i zabawy pozwolą stworzyć oferty dostosowane do wieku i zainteresowań każdego uczestnika.

A może ta wiosna to okazja do pogłębienia swojej wiedzy historycznej i zapoznania się z początkami Państwa Polskiego? Jeśli wśród Państwa są osoby ciekawe naszej przeszłości, zapraszamy na wycieczkę do Wielkopolski śladami początków Państwa Polskiego wraz z naszymi sprawdzonymi przewodnikami, którzy nawet najbardziej obojętnych zainteresują ciekawostkami historycznymi. A dzieci osobiście będą mogły sprawdzić, czy w Mysiej Wieży naprawdę są myszy :)

Bogatą ofertę turystyczną przedstawia Trójmiasto i nasze miasta na wybrzeżu. Jak zawsze, w Gdańsku obejrzeć możemy zabytkową zabudowę miasta, przepłynąć się statkiem np. w kierunku Westerplatte, posłuchać koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej, czy też odwiedzić jeden z największych ogrodów zoologicznych w Polsce. Nowością jest otwarte niedawno Centrum Solidarności. W Gdyni obejrzeć możemy zabytkowe okręty "Błyskawicę" i "Dar Pomorza". Wielką atrakcją dla najmłodszych będzie Centrum Experyment lub wizyta w Akwarium Gdyńskim. Nie można też pominąć molo w Sopocie.

Po drodze warto zajrzeć do jakiejś warowni krzyżackiej, których na Pomorzu mamy całkiem sporo do wyboru. Oczywiście szczególnym miejscem będzie tu Zamek w Malborku, z czym trudno się nie zgodzić - obiekt figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

A może wakacje w Kołobrzegu? A stąd już tylko krótki rejs promem i możemy znaleźć się na tzw. "Majorce Północy", czy duńskiej wyspie Bornholm.

Po drodze również mijamy wiele perełek turystycznych, np. Toruń, gdzie skosztować możemy słynnych toruńskich pierniczków, lub Chełmno - nasze miasto zakochanych.

Mazury i Suwalszczyzna to także regiony bogate w ofertę turystyczną. Piękne mazurskie jeziora sprzyjają odpoczynkowi, a dla spragnionych wrażeń znajdą się też turystyczne ciekawostki jak np. Wilczy Szaniec, czyli kwatera Hitlera położona w pobliżu Kętrzyna.

To krótkie zestawienie to tylko ułamek naszej oferty turystycznej skierowanej szczególnie do grup zorganizowanych. Gotowe propozycje wycieczek znajdziecie Państwo w zakładce "oferta", a każdy przedstawiony tam program możemy dostosowywać do Państwa sugestii i potrzeb.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą wypoczynku kolonijnego dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe propozycje znajdą Państwo w katalogu dostępnym w biurze lub na zapytanie mailowe.

Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo ofertę wyjazdów zagranicznych. Organizujemy wycieczki objazdowe po wybranych krajach Europy, dokładając wszelkich starań, aby świadczone przez nas usługi były na najwyższym poziomie, a proponowana oferta dostosowana była do wymagań i budżetu Klienta. Szczególnie polecamy wyjazdy do Lwowa z wizytą w Operze Lwowskiej i noclegiem w historycznym hotelu George. Przygotowujemy również programy na życzenie Klienta. Węgry, Grecja, Włochy, Czechy, Słowacja, Austria, Niemcy, Litwa, Łotwa, Estonia - to tylko niektóre kraje, których zwiedzanie proponujemy w naszej ofercie.

Po wszelkie szczegóły zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, a na początek proponujemy zapoznanie się z zakładką "wycieczki zagraniczne".

Z turystycznym pozdrowieniem - Zespół Biura Podróży DARTUR

 

Back to top