WILNO- KOWNO- TROKI

Starówka w Kownie, zabytki Wilna i przepyszne kibiny w Trokach

zobacz ofertę

CZESKIE MORAWY I WIEDEŃ

Niesamowite zabytki Wiednia, czeskie wino prosto z Moraw i Jaskinia Macocha

zobacz ofertę

LWÓW I ZŁOTA PODKOWA

Zwiedzanie Lwowa, a także zamki w Olesku, Podhorcach i Złoczowie

zobacz ofertę

Kołobrzeg - Bornholm

Kołobrzeg, Międzyzdroje, Wyspa Wolin i duńska wyspa Bornholm

zobacz ofertę

BERLIN- POCZDAM- TROPICAL ISLAND

Intensywne zwiedzane zakończone relaksującym pobytem w Tropical Island

zobacz ofertę

ŚRÓDZIEMNOMORSKIE DOLCE VITA

Rzym, Florencja, Wenecja oraz relaks na rajskiej wyspie Capri

zobacz ofertę

BUDAPESZT- ZAKOLE DUNAJU

Piękna stolica Węgier i urokliwe miasteczka zakola Dunaju

zobacz ofertę
MAGICZNY LWÓW - weekend we Lwowie

Weekend we Lwowie

Zwiedzanie zabytkowego centrum i  nocleg w historycznym hotelu GEORGE

Lwów - Królewskie  Stołeczne  Miasto. 
Ośrodek przemysłowym, węzeł lotniczy, kolejowy  i drogowy. 
Liczy ok  800 000 tyś.  mieszkańców. W latach 1340-1772 należał  do  Rzeczypospolitej. Od 1772 do 1918 był pod zaborem austriackim. W tym okresie  jeden z najważniejszych ośrodków nauki, oświaty i kultury polskiej oraz centrum polityczne i stolica Galicji. Od  1918, ponownie  granicach jako stolica województwa lwowskiego II Rzeczypospolitej i  jedno z pięciu głównych miast Polski obok Warszawy, Krakowa, Wilna i Poznania.  1939-1945 -  niemiecka i sowiecka okupacja Lwowa, zakończona wygnaniem Polaków z miasta i włączeniem go do Ukraińskiej SRR. Od 1991 w granicach republiki Ukraina. Działa tu Uniwersytet Lwowski (powstały w1661roku), Politechnika Lwowska (1844),Lwowska Galeria Sztuki (1897), Teatr Wielki (1900), Polski Teatr Ludowy (1958).
Historyczne centrum Lwowa zostało w 1998 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

PROGRAM

DZIEŃ 1: zbiórka, spotkanie z pilotem i wyjazd z Lublina we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Lwowa przez przejście graniczne w Hrebennem. Przyjazd do Lwowa- zwiedzanie miasta: Góra zamkowa, Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich. Zakwaterowanie w historycznym hotelu GEORGE w centrum miasta. Kolacja w hotelu i dla chętnych spektakl w Operze Lwowskiej - opera "Carmen". Nocleg.

DZIEŃ 2: Śniadanie /stół szwedzki/. Wykwaterowanie. Spotkanie z przewodnikiem- ciąg dalszy zwiedzania miasta: Stare Miasto / Ratusz, Rynek, Kościół  Jezuicki,  Katedry  łacińska i ormiańska, / Prospekt  Swobody, kaplica Boimów (z zewnątrz). Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną w późnych godzinach popołudniowych.

Uwaga: kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. Każdy z uczestników zobowiązany jest posiadać paszport ważny przynajmniej 3 miesiące od planowanej daty powrotu.

CENA - zależna od wybranego terminu wyjazdu i liczby uczestników, a także miejsca wyjazdu. Zachęcamy do kontaktu mailowego i telefonicznego. Najbliższy planowany wyjazd- wiosna 2019. Szczegółowy termin wraz z obowiązującą ceną podamy w nowym roku.

ZAKWATEROWANIE
Hotel „GEORGE” w centrum Lwowa.
Reprezentacyjny hotel, wzniesiony w latach 1899-1901.Wskutek wielokrotnej przebudowy architektura hotelu jest niejednolita stylistycznie. Na pierwotną architekturę utrzymaną w stylu włoskiego renesansu nałożyły się elementy secesji i Art deco. W hotelu gościli znakomici artyści, literaci i politycy: Honoriusz Balzak, Franciszek Liszt, Maurycy Ravel, Jan Kiepura, Józef Piłsudski, Ignacy Jan Paderewski,  Hotel «George» – to jest hotel legenda. Rodzaj pokoi: standard polepszony, dwuosobowe z łazienkami i TV.

CENA ZAWIERA:
- Transport autokarem
- Opieka pilota
- Usługa przewodnika
- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- Zakwaterowanie i uwzględnione w programie posiłki
- Ubezpieczenie NNW /do 15 tys. PLN/ i KL /do 10 tys. Euro/
- Parkingi i opłaty graniczne
- Podatek VAT

 

Szczegóły wyjazdu - miejsce i godzina zbiórki, planowany powrót, kontakt do pilota i inne niezbędne informacje- dostępne w biurze. Zachęcamy do kontaktu mailowo lub telefonicznie.

Back to top